معرفی برترین پیانو‌های دیجیتال مناسب برای شروع یادگیری پیانو

یکی از چالش‌های پیش رو برای تمامی افرادی که قصد خرید و یادگیری یک ساز بی نظیر همچون پیانو را دارند، بدون تردید اتنخاب و خرید پیانو دیجیتال و یا پیانو آکوستیک ایده آل برای شروع است.

  یکی از چالش های پیش رو برای تمامی افرادی که قصد خرید و یادگیری یک ساز بی نظیر همچون پیانو را دارند، بدون تردید اتنخاب و خرید پیانو دیجیتال و یا پیانو آکوستیک ایده آل برای شروع است.

اما باید بدانید که تفاوتی نمی کند در چه سطحی از نوازندگی پیانو هستید، یک استاد تمام عیار و یا یک هنرجوی تازه کار! ما به شما این اطمینان را می دهیم که خرید پیانو مناسب و در اختیار داشتن سازی که هر روز ساعت های زیادی را با آن می گذرانید، تمرین می کنید و حتی ناب ترین ایده ها که ممکن است در آینده نه چندان دور به قطعات چشمگیری تبدیل شوند را خلق می کنید، کمک بسیار بزرگی به پیشرفت نوازندگی شما خواهد کرد.

این نکته را هم مد نظر داشته باشید که به طور کلی در هنگام خرید پیانو، دو گزینه برای انتخاب پیش روی شما خواهد بود. خرید پیانو دیجیتال و یا اتنخاب از میان مدل های گران قیمت پیانو آکوستیک.

اما با توجه به یکی از تعیین کننده ترین عوامل در انتخاب، یعنی قیمت پیانو، در این مقاله چند مورد از محبوب و پرفروش ترین های پیانو دیجیتال از معتبرترین برندهای جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-115

به جرات پرفروش ترین پیانو دیجیتال چند سال اخیر بازار جهان پیانوی P-115 از کمپانی یاماها بوده است. پیانو P-115 که بر اساس صدای گرند پیانو آکوستیک بسیار معروف CFIIIS ساخته شده برای پیانیست های حرفه ای صدایی بسیار آشنا دارد. تکنولوژی Graded Hammer Standard مورد استفاده در کلاویه های این پیانو حالت داینامیک چکش های پیانوهای آکوستیک را شبیه سازی می کند و انگشتان شما با این کلاویه ها احساس بسیار خوبی خواهند داشت. همچنین این پیانو به یک اپلیکیشن کنترلر مجهز است که قابلیت های زیادی را برای اجرا در خانه، استودیو، آموزشگاه موسیقی و استیج به شما ارائه می دهد. با دمپرها و ریوربی که این پیانو در اختیارتان می گذارد، پیدا کردن پیانویی که بهتر از P-115 عمل کند کار دشواری خواهد بود!

اصلی ترین ویژگی های Yamaha P-115:

 • موتور صوتی Pure CF برای شبیه سازی گرند پیانو آکوستیک CFIIIS

 • دارای 88 کلاویه سنگین با تکنولوژی Graded Hammer Standard برای ایجاد حسی کاملا طبیعی

 • صداهای داخلی فوق العاده شامل گرند پیانو، پیانوی الکتریک، ارگان، کیبورد و سازهای آکوستیک

 • پورت یو اس بی با امکان ارسال اطلاعات میدی به کامپیوتر

۲– پیانو دیجیتال رولند Roland RP30

برای یک نوازنده پیانو تازه کار چیزی خسته کننده تر از این نیست که همیشه صدای تکراری را از پیانو خود بشنود. اما زمانی که یک نوازنده ی کم سن و سال به صداهای جذاب دسترسی داشته باشد و کلاویه های با کیفیت زیر انگشتان دست او قرار داشته باشد، برای پیشرفت انگیزه مضاعف خواهد داشت. علیرغم قیمت این پیانو، پیانو رولند RP30 همان تُن صداهای حجیم و باکیفیتی را در اختیارتان قرار می دهد که ریشه در صدای پیانوهای دیجیتال رده بالای کمپانی Roland دارد. صدای این پیانو برای تمرین و آموزش ایده آل است و حتی زمانی که یک نوازنده تازه کار حرفه ای تر می شود بازهم این پیانو برای او مناسب خواهد بود.

معرفی برترین پیانو‌های دیجیتال مناسب برای شروع یادگیری پیانو

اصلی ترین ویژگی های Roland RP30:

 • پیانو دیجیتال ایده آل برای شروع و یادگیری

 • دارا بودن سه پدال

 • بدنه چوبی بسیار با کیفیت و ظاهر جذاب

 • دارای ۱۵ صدای مختلف

۳- پیانو دیجیتال کرگ KORG LP-380

پیانو دیجیتال کرگ LP-380 به شکل دقیقی حس اجرا کردن با یک گرند پیانو آکوستیک را شبیه سازی می کند. این پیانو تمام جزئیات اجرای شما را منتقل می کند. حتی روزنانس دمپری که هنگام فشار دادن پدال دمپر یک پیانوی آکوستیک ایجاد می شود هم در این پیانو شبیه سازی شده است. همین دقت در جزئیات است که باعث شده اجرا با LP-380 لذت بخش باشد. با استفاده از قابلیت Layer Mode می توانید دو صدای مختلف را باهم ترکیب کنید. حالت Partner Mode کیبورد این پیانو را به دو قسمت یکسان تبدیل می کند و به استاد و هنرجو اجازه می دهد که همزمان در یک محدوده ی اکتاوی به اجرا بپردازند. دو جک هدفون باعث شده تا بتوانید دو نفری و بدون این که برای دیگران مزاحمتی ایجاد کنید، از پیانو استفاده کنید.

اصلی ترین ویژگی های KORG LP-380

 • ظاهر بسیار زیبا و کم حجم که با تمامی محیط ها سازگار است

 • صدای دقیق گرفته شده از پیانو آکوستیک که از ورکستیشن Kronos کمپانی کرگ گرفته شده است

 • کلاویه های بسیار با کیفیت RH3

 • ساخت شده در کشور ژاپن

۴- پیانو دیجیتال استودیو لاجیک Numa Compact 2

Numa Compact 2 تعریف جدیدی از پیانوی دیجیتال را ارائه داده و تبدیل به پیانویی شده که نوازندگان کیبورد می توانند از صداهای از پیش ساخته شده  آن استفاده کنند، آن را با نرم افزارهای آهنگسازی هماهنگ سازی کنند و همچنین آن را به راحتی با خود حمل نمایند. 88 کلاویه استاندارد فول سایز دسترسی شما به گستره ی وسیعی از نت ها را فراهم می کند. باید توجه داشته باشید که همه نیاز به کلاویه های سنگین ندارند. کلاویه ی نیمه سنگین نه تنها برای پارت های پیانو مناسب است، بلکه عملکرد فوق العاده ای را برای نواختن تمام صداها به شما ارائه می دهد.

اصلی ترین ویژگی های Numa Compact 2

 • ۱۲۸ نت پلی فونی

 • دارای ۸۸ صدای پیش فرض شامل ۸ پیانوی آکوستیک، ۸ پیانوی الکتریک، ۸ کیبورد، ۱۲ بیس و گیتار، ۱۲ ارگ، ۱۲ ساز ارکسترال و ۱۶ صدای دیگر

 • قابلیت ترکیب کردن صداها با یکدیگر

 • سمپل های استریوی فوق العاده

۵- پیانو دیجیتال یاماها Yamaha YDP-144

پیانو دیجیتال یاماها YDP-144 صدای پرحجم و استریوی یک پیانو آکوستیک را در اختیار شما می گذارد که چنین کیفیتی نتیجه  بیش از یک قرن تجربه شرکت یاماها در ساخت پیانوهای آکوستیک است. یاماها همچنین یکی از پیشروهای تکنولوژی سمپلینگ دیجیتال است. YDP-144 به شکلی فوق العاده طبیعی به لمس انگشتان دست شما واکنش نشان می دهد و صدای پر حجم و درخشان یک پیانو آکوستیک را برای شما به ارمغان می آورد. کیبورد سنگین GHS هم به شما کمک می کند قدرت انگشتان دست و تکنیک هایتان را بهبود دهید تا در صورتی که بعدا بخواهید از یک پیانوی آکوستیک استفاده کنید هیچ گونه مشکلی نداشته باشید.

معرفی برترین پیانو‌های دیجیتال مناسب برای شروع یادگیری پیانو

اصلی ترین ویژگی های Yamaha YDP-144

 • کلاویه های سنگین که درست مانند پیانوهای آکوستیک در کلاویه های پایین، سنگین تر هستند و در کلاویه های بالا سبک تر می شوند
 • کلاویه های مشکی مات مخصوص که رطوبت دست را جذب می کنند و در استفاده های طولانی مدت مانع از سُر خوردن انگشتان می شوند
 • 50 قطعه ی کلاسیک پیانو در حافظه ی داخلی پیانو
 • بازتولید قدرت و تُن صدای گرند پیانوی آکوستیک پرچم دار CFX

۶-  پیانو دیجیتال رولند Roland FP-30

کیفیت ساخت و صداهای پیانو دیجیتال رولند FP-30 به شکلی است که این ساز را یک سر و گردن بالاتر از پیانوهای دیجیتال هم رده خودش قرار می دهد. صدای فوق العاده ی این پیانو دیجیتال تجربه ای خاص را به شما ارائه می دهد و جزئیات بالایی که نوازندگان حرفه ای خواستار آن هستند را در اختیار شما می گذارد. در این پیانو دیجیتال از موتور صدای SuperNATURAL و همچنین کلاویه های عاجی استفاده شده که این ویژگی ها در پیانوهای بالا رده ی کمپانی رولند به چشم می خورد.

اصلی ترین ویژگی های Roland FP-30

 • استفاده از موتور صدای SuperNATURAL برای ایجاد صدایی غنی

 • دارای 88 کلاویه ی PHA-4 که حس فوق العاده ای به شما خواهد داد

 • آمپلی فایر قدرتمند و اسپیکرهای استریویی که صدایی بسیار با کیفیت را به شما ارائه می دهند

 • ساختاری جمع و جور و سبک برای حمل و نقل آسان در خانه، استودیو و یا آموزشگاه

 • قابلیت تقسیم کردن صفحه کلید به دو بخش مجزا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *